Galeria van Rij

Galeria van Rij

Galeria van Rij prowadzi swoją działalność w 240 metrowej postindustrialnej przestrzeni starej malarni porcelany w Ćmielowie oraz w internecie www.galeria-rij.com. Oferuje zróżnicowane formy wyrazu jak malarstwo, rzeźbę i grafikę ale też fotografię. Posiada jednak stylistycznie szeroką ofertę dopasowaną do zróżnicowanych oczekiwań miłośników i kolekcjonerów sztuki. Zaczynając od monochromatycznych, utrzymanych o kolorach szarości obrazów ogniem malowanych Tomaszewskiego, aż do „kipiących” kolorem portretów Dominika Jasińskiego.

Galeria zainaugurowała swoją działalność największą w Polsce wystawą prac Lubomira Tomaszewskiego - światowej sławy artysty i designera, który w 1966 roku na stałe wyjechał do Nowego Jorku. Wystawa prowadzona jest przez Katarzynę Rij, historyka sztuki, marszanda, menadżera, kuratora wystaw.

W kręgu zainteresowań galerii leży klasyka współczesności, jak i odkrywanie twórców młodego pokolenia. Prowadząc działalność wydawniczą publikuje dwujęzyczne katalogi prezentujące twórczość artystów, z którymi współpracuje. W najbliższym czasie ukaże się album „Moja sztuka to moja spowiedź do ludzi" o Lubomirze Tomaszewskim. Człowieku, którego twórczość w sposób szczególny rekomenduje jako uznanego artystę, z ogromnym dorobkiem malarskim, rzeźbiarskim i designerskim.

Galeria prowadzi działalność wystawienniczą i wydawniczą, jak również pomaga w budowaniu kolekcji oraz prowadzi doradztwo inwestycyjne.